Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Festival Súhvezdie hôr

V dňoch 19. - 21.3.2013 sa v Liptovskom Mikuláši konal medzinárodný festival tvorivosti detí a mládeže s názvom „Súhvezdie hôr“.
Hlavnou úlohou festivalu bolo vytvoriť priestor na vzájomnú konfrontáciu a inšpiráciu záujmových kolektívov, prezentáciu národných kultúr a upevnenie medzinárodnej spolupráce.
Festival sa konal pod patronátom Ministerstva školstva a vedy Ukrajiny, Veľvyslanectva Ukrajiny na Slovensku, primátora mesta Odesa a primátora mesta Liptovský Mikuláš.
Festivalu sa zúčastnili detské a mládežnícke kolektívy i sólisti vo veku od 5 do 25 rokov v súťažných kategóriách spev, tanec, folklór, hudba, divadlo, výtvarné umenie a dekoratívno-úžitková tvorba.
Aj mesto Ružomberok malo na festivale svoje zastúpenie. V kategórii spev to boli speváčky z Alkany Miriam Bubelková, Veronika Furielová a Natália Hulejová. Miriam získala vo svojej kategórii zvláštne ocenenie, Veronika skončila strieborná a Natália zlatá (škoda len, že súťažili v tej istej kategórii). Srdečne dievčatám gratulujeme.


 

Liptovský Mikuláš, marec 2013

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu

 
webygroup

144582

16.10.2019
ÚvodÚvodná stránka