Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Alkana Rbk - repertoár

Žiaci SZUŠ Alkana Ružomberok získavajú umeleckú prax účinkovaním v Divadle Alkana. Okrem autorských muzikálov Alkany (autormi muzikálov sú manželia Kaňukovci z Bratislavy) tiež v muzikálových galaprogramoch a rozprávkovo - hudobno - tanečných show.

ZÁKLADNÝ REPERTOÁR SZUŠ ALKANA RUŽOMBEROK

Červená Čiapočka.jpg Červená Čiapočka
Muzikál pre deti na motívy známej   rozprávky, v ktorej nechýba lúka s roztancovanými kvetinkami a šantivými zajačikmi, mravenisko s pracovitými mravčekmi, malinké hríbiky, motýliky, tulácky vlk, prefíkaná líška a samozrejme, Červená čiapočka a stará mama.
Napínavý príbeh s tancom, hudbou a pesničkami očarí každého diváka.
VIDEO
 


Princezná Mrazonetka
Muzikál upúta malebnou zimnou "zamrznutou" scénou, ako aj nápaditými kostýmami jednotlivých postáv. Rozprávkový príbeh zavedie divákov do zvláštnej krajiny, v ktorej všetko zamŕza. Deti v kráľovstve však nájdu riešenie a spolu s Deduškom Mrázom prídu na nápad, ako kráľovstvo zachrániť. A aby sa to podarilo, musia im pomôcť aj deti v hľadisku...
VIDEO
 

Mrazonetka.jpg
Pipi 2015 - 1 (33).JPG

Pipi Dlhá Pančucha
Muzikál o dievčatku, ktoré sa nikdy nenudí. Pipi pobaví divákov svojím vystúpením v cirkuse, bitkou s veľkými zlodejmi, stane sa černošskou princeznou na ostrove Kurekuredut, naučí sa tancovať bašumbu a privedie nových kamarátov na lodi cez more do svojej vily vilôčky. Dokáže tak všetkým, akú silu má priateľstvo a veselý smiech. 
VIDEO


Zakliati bratia a Baba Jaga
Rozprávka predstaví deťom odvážnu Haničku, ktorá sa vydá na cestu cez hlboký les, aby zachránila svojich stratených bratov. S pomocou svojich kamarátov, lesných víl, myšiek, psíkov, mačičiek a maca vyrieši všetky úlohy, ktoré od nej žiada Baba Jaga. Hanička bratov oslobodí a zlá Baba Jaga stratí svoju zázračnú moc.
VIDEO
 

Zakliati bratia a Baba Jaga.jpg
Čarodejník a strašidielka.jpg Čarodejník a strašidielka
Muzikálová rozprávka o tom, ako Jakub zachránil malé strašidielka i celú strašidelnú ríšu. Napínavý príbeh o ríši plnej kúziel, dobrých víl, zlého čarodejníka, hadích strážcov a zásadového kráľa. Aj keď sa všetko dobre skončí, diváci získajú veľké ponaučenie.
VIDEO
 


Popoluška
Muzikál na motívy známej rozprávky. Alkanovská Popoluška si však získa srdce princa nielen krásou a múdrosťou, ale aj neobyčajným tancom ako je rock and roll, ktorý ju naučili tancovať hrášok a šošovička. Dobrá víla, škriatkovia a holúbky určite nechýbajú na jej svadbe. Len rozmaznanej Juliane a macoche sa to nepáči.
VIDEO
 

Popoluška.jpg
Vianočná show.jpg

Mikulášska, Zimná alebo Vianočná show Alkany
Pestré zimné alebo vianočné galaprogramy vždy dýchajú nádhernou atmosférou zimy a Vianoc. Predstavenia plné zimných a vianočných piesní, spevu, hudby a tanca. Alkana hráva programy v rôznych obmenách.
 


Muzikálové showprogramy Alkany
V galaprogramoch môžu diváci vidieť to podstatné, čo sa žiaci Alkany naučili počas školského roka. Predstavenia majú rôznu náplň, ale vždy sú plné nápadov, hudby, spevu, tanca i  stepu. Sú to napr. Muzikálová show, Hviezdáreň, Letná show, Alkanovský bublifuk, Alkana deťom, Roztancovaná Alkana, Alkanovská ulica, Alkanáda a iné.

 

 

Roztancovaná Alkana.jpg

 


 
webygroup

144573

16.10.2019
ÚvodÚvodná stránka